Wirtualne Biuro Warszawa Śródmieście - Żoliborz

Zakładanie firmy - o czym warto pamiętać?

Zakładanie firmy - o czym warto pamiętać?

Marzy Ci się założenie swojej własnej działalności? Masz już pomysł na własną firmę? Pamiętaj, że pomysł to nie wszystko. Od założenia przedsiębiorstwa dzieli Ci jeszcze kilka kroków. Dowiedz się, o czym nie zapomnieć przy zakładaniu biznesu i o co zadbać, aby już na starcie być krok przed konkurentami.

Po pierwsze: pomysł i dobry research

Kluczem do założenia swojej własnej firmy jest dobry pomysł. Najlepszym sposobem na założenie dobrze prosperującego przedsiębiorstwa jest wymyślenie takiego produktu bądź usługi, który będzie rozwiązywał istniejące problemy i niedogodności w Twojej okolicy, a nawet w całym kraju. Jeśli masz jakąś pasję, którą możesz zamienić na sposób zarabiania, to warto ją wykorzystać. Pomysł musi jednak być poparty odpowiednim rozeznaniem rynku. Sprawdź, czy na produkt lub usługę, którą chcesz oferować, będzie popyt, czyli najogólniej mówiąc, czy znajdą się klienci, którzy będą chcieli ją nabyć. Kolejnym krokiem jest rozeznanie obecności konkurencji oraz jej siły. Najlepszą opcją jest znalezienie niszy rynkowej, czyli miejsca lub branży, gdzie nie ma wielu sprzedawców. Wymaga to jednak wysokiej specjalizacji i zawężania oferty. Możesz również skupić się na innych aspektach działalności, takich jak kompleksowe usługi czy personalizacja produktów.

Dopilnuj formalności

Jeżeli znalazłeś już odpowiedni pomysł na swoją firmę, to teraz czas na dopełnienie wszelkich formalności. Na początku wybierz odpowiednią formę działalności gospodarczej. Jeśli będziesz sam prowadził przedsiębiorstwo to wybierz jednoosobową. Jeżeli jednak masz wspólnika, to dokładnie zapoznaj się z każdą możliwością i z zasadami na jakich działają. Następnie wybierz formę opodatkowania firmy, od której będzie zależała stawka do rozliczania dochodu. Istotna jest również klasyfikacja swojej działalności zgodnie z kodami PKD oraz znalezienie odpowiedniego biura rachunkowego do prowadzenia księgowości.

Możesz wtedy przystąpić do rejestracji swojej firmy. Jednym z wymogów jest podanie adresu swojego przedsiębiorstwa. Jeśli jednak masz zamiar prowadzić swój biznes z domu, albo z dowolnego miejsca w formie zdalnej, możesz skorzystać z oferty, jaką daje biuro wirtualne. Dzięki niemu będziesz miał możliwość zarejestrowania swojej firmy w prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy.

Zadbaj o odpowiedni marketing

Aby zdobyć nabywców, niezbędna jest odpowiednia komunikacja, która ma na celu poinformowanie o istnieniu Twojej firmy i o oferowanych produktach oraz usługach, wzbudzenie zainteresowania, potrzeby, a finalnie dokonania zakupu przez klientów. Dobrą reklamą może być odpowiednio prowadzona strona internetowa oraz fanpage na portalu społecznościowym. Postaw na atrakcyjne treści blogowe, posty, a także zadbaj o kontakt z zainteresowanymi Twoją ofertą. Wirtualny adres w centrum Warszawy to także dobry sposób na reklamę i budowanie prestiżu, zwłaszcza na początku istnienia przedsiębiorstwa. Dzięki temu łatwiej będzie Ci pozyskiwać partnerów biznesowych oraz klientów. Możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie, nie martwiąc się przy tym korespondencją. Pracownicy poinformują Cię o otrzymanych przesyłkach, a nawet prześlą skany na maila. Dodatkowo możesz wynająć sale konferencyjne na spotkania albo rozmowy rekrutacyjne. Biuro wirtualne daje Ci możliwość oszczędzenia na wynajmie stacjonarnego punktu, dzięki czemu możesz inwestować w rozwój swojej działalności.

Założenie własnej firmy wymaga dobrego pomysłu i dużej pracy oraz zaangażowania. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które pomogą Ci z księgowością oraz kwestiami prawnymi, a także oszczędzić pieniądze dzięki skorzystaniu z biura wirtualnego. Stań się swoim własnym szefem i stwórz dobrze prosperujący biznes.

Zapraszamy do naszych innych lokalizacji w Warszawie: