Wirtualne Biuro Warszawa Śródmieście - Żoliborz

Czy warto korzystać z wirtualnego biura

Czy warto korzystać z wirtualnego biura

Współczesny rynek dynamicznie się rozwija, jest niezwykle różnorodny, w związku z czym wymaga także innowacyjnego i zróżnicowanego zaplecza do skutecznego funkcjonowania. Coraz więcej osób decyduje się na tzw. wolne zawody, często świadcząc swoje usługi online. Wiele z nich rezygnuje więc z posiadania biura, ale czy na pewno jest to dobre rozwiązanie? Świetną alternatywą w takiej sytuacji okazuje się biuro wirtualne. Podpowiadamy, na jakiej zasadzie działa i dlaczego warto z niego skorzystać?

E-biznes także musi mieć swoją siedzibę

Praca zdalna jest zdecydowanie bardziej elastyczna, aniżeli tradycyjna forma wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Usługi możesz świadczyć z domu, a nawet z dowolnego miejsca na świecie bez konieczności posiadania biura. Tak naprawdę wystarczy jedynie komputer z podłączeniem do Internetu. Jednak czy rzeczywiście sprawa jest taka prosta? Okazuje się, że każda firma musi posiadać fizyczny adres, pod którym będzie zarejestrowana. I choć często oficjalną siedzibę stanowi prywatne mieszkanie, to nie każdy przedsiębiorca chce, aby w rejestrze CEIDG znajdował się jego adres domowy.

Niechęć do dzielenia się prywatnym adresem oraz brak zgody właściciela wynajmowanego mieszkania na rejestrację firmy pod wskazanym miejscem zamieszkania – to najczęstsze sytuacje, dla których ratunkiem staje się biuro wirtualne. Pod tym pojęciem kryje się firma, która udostępnia swoim klientom adres, pod którym można zarejestrować własną działalność gospodarczą. Adres określa na ogół lokalizację siedziby firmy i miejsce, do którego należy kierować korespondencję. Wbrew temu, co może się wydawać, położenie firmy jest niezwykle istotne. Decyduje o pierwszym wrażeniu w oczach klientów oraz kontrahentów. Nowoczesny, przeszklony biurowiec w centrum Warszawy prezentuje się profesjonalnie i wiarygodnie w przeciwieństwie do prywatnego mieszkania w małym miasteczku.

Biuro wirtualne pozwala skupić się na celach biznesowych

W zależności od pakietu, na który się zdecydujesz wirtualne biuro oferuje adres do rejestracji działalności gospodarczej, korespondencji, obsługę poczty przychodzącej oraz powiadomienia o jej nadejściu. Dodatkowym atutem jest możliwości wynajmu nowoczesnej sali konferencyjnej, idealnej do spotkań i negocjacji biznesowych. Obsługa administracyjno-biurowa choć wydaje się rzeczą łatwą, zabiera dużo czasu, a często wymaga nawet zatrudnienia dodatkowej kadry. Ponieważ nasi specjaliści w ramach wirtualnego adresu zajmują się odbiorem przesyłek i paczek, często też odbieraniem telefonów oraz wykonywaniem innych czynności biurowych, takich jak skanowanie – możesz poświęcić zaoszczędzony w ten sposób czas na rozwój własnego biznesu i skupić się na swoich aspiracjach oraz celach zawodowych.

Biuro wirtualne to duże oszczędności

Decyzja o wyborze fizycznego lokalu, szczególnie w centrum dużego miasta wiąże się ze sporymi kosztami. Ceny najmu sięgają niebotycznych sum, które trudno wliczyć w firmowy budżet, szczególnie jeśli dopiero się rozwijasz. W ramach usługi sięgającej kilkudziesięciu złotych miesięcznie oferujemy Ci siedzibę firmy w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Taka niewielka inwestycja z pewnością przyniesie ogromne profity w postaci nowych klientów i współpracowników.

Zapraszamy do naszych innych lokalizacji w Warszawie: